Kışın Hangi Renk Pantolon Giyilir?

Kışın Hangi Renk Pantolon Giyilir?

Genellikle her sene moda olan pantolon çeşitleri değişir. 1960 ve 1970'lerde İspanyol paça pantolon moda iken 1980'lerde yüksek bel pantolonlar ve mom jean'ler moda olmuştur. 1990'da ise denim tarzı moda olmuştur. Kot pantolon ve kot ceket/gömlek kombinleri, boyfriend ve boru paça pantolonlar öne çıkmıştır. Ayrıca 1990'larda giyilen kot salopetler de kot parçaların modada önemli yeri olmasını sağlamıştır. Yıl 2000'lere geldiğinde düşük bel pantolonlar, bol pantolonlar ve kot etekler ön planda olmuştur. Yıl 2010 olduğunda kot pantolonlar yüksek bel olmuştur ve paça boyları bilek hizasına gelmiştir. Tayt görünümlü skinny jean'ler moda olmuştur. 2020'de ise yeniden mom jean'ler, İspanyol paça pantolonlar moda olmuştur. Genel olarak pantolonlar arasında yazlık veya kışlık olarak çok fazla fark bulunmaz. Pantolonun kumaşı ekstra kalın ya da ekstra ince değilse hem yaz aylarında hem de kış aylarında giyilebilir. Kış aylarında pantolon ile kombin yaparken pantolonun çeşidinin yanında rengi de önemlidir. Kış aylarında beyaz ya da bej renk pantolonlar yağmur, kar gibi nedenlerden dolayı tercih edilemezken siyah ya da kot rengi pantolonlar daha çok tercih edilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Siyah Pantolon

​​​​​​Herkesin dolabında bulunan siyah pantolon ile birden fazla kombin yapılabilir. Siyah pantolon skinny jean kalıbında ise yani bir tayt gibi dar ise üzerine bol bir kazak ya da gömlek ile kombinlenebilir. Siyah skinny jean ile bot veya çizme giymek kış kombini için vazgeçilmezdir. Üste giyilen parça farklı bir renk ise ayakkabı rengi bu tonlarda tercih edilebilir. Ancak üstte giyilen parçanın renginde bir ayakkabı bulunmuyor ise tercih edilen dış giyim parçasına göre bir ayakkabı tercihi doğru olacaktır. Giyilen siyah pantolon mom jean, İspanyol paça veya bol paça bir pantolon ise üst parça olarak dar bir kıyafetin seçilmesi doğru olacaktır. Bu pantolon çeşitlerinin altına dolgu topuk ayakkabılar ya da hafif topuklu botlar boyunuzun daha uzun gözükmesin sağlar. Dış giyim ürünü olarak da kısa deri ceket ya da uzun yağmurluk seçimi kombin için tamamlayıcı bir rol oynar.

Mavi Kot Pantolon Ve Kumaş Pantolonlar


​​​​​Kot rengi pantolonların renk ölçeği oldukça geniştir. Açık mavi pantolonlar ile kombin yaparken üst giyim için koyu tonlarda bir renk seçilmesi mavi pantolonu daha çarpıcı bir hale getirir. Kot pantolonun rengi koyulaştıkça üst ve dış giyim için daha açık tonları tercih edilmesi kombini daha güzel kılabilir. Mavi kot pantolonlar ile genel olarak taba renk botlar kış aylarında tercih edilir. Ancak üst ve dış giyim için siyah renk kullanılmış ise siyah bot veya çizme ile de güzel kombinler elde edilebilir. ​​​​​​​Kumaş pantolonlar ise iş yerlerinde en çok tercih edilen pantolon çeşitlerinden birisidir. Genellikle siyah rengi kullanılan kumaş pantolonun üstüne gömlek ya da bluz ile kış için uygun kombinler yapılabilir.