Taşınmada Eşya Listesi Nasıl Hazırlanır?

Taşınmada Eşya Listesi Nasıl Hazırlanır?

Taşınma işlemlerinde eşyalarınızı sınıflandırın ve yeni evinize götürmeyeceğiniz eski eşyaları satarak ya da ihtiyacı olan kişilere vererek saf dışı bırakabilirsiniz. Koli haline getirdiğiniz eşyaların dışında kalanları mutlaka bir listesini hazırlamalısınız ve oluşan kolileri de numaralandırarak listeye eklemelisiniz. İstanbul nakliye olarak bütün taşıma işlemlerinde çok özel olan eşyalarınızı kendiniz paketlemeli, eğer ki mümkünse de yanınızda kendi aracınız ile taşımanız tavsiye edilmektedir. Oluşturacağınız liste eksiksiz olmalı ve bir kopyası da hizmet aldığınız firmalara verilmelidir.

Taşınma Sözleşmesi Nedir?

Sektörde İstanbul nakliye olmak üzere konusunda uzman deneyimli ve garantili hizmet sunan profesyonel kurumsal evden eve taşıma firmaları bulunmaktadır. Buna göre yapılacak olan sözleşmelerde hem müşterileri hem de firmaların haklarını koruyarak yazılı olarak güvence altına alınmaktadır. Müşterilerin eşya listeleri ve istedikleri olası maddelerde sözleşmelere eklenerek taşıma sigorta sözleşmesi özellikle müşteriler için her zaman bir güvence olacaktır.

Taşınmada Eşya Paketleme

Müşterilerin isteklerine göre İstanbul nakliye şehir içi ve şehir dışı taşımacılığında firmalar paketleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Eğer ki kendiniz paketleme işlemlerini yapacaksanız da mutlaka kırılacak, elektronik ve pahada ağır olan eşyaların içeriklerine göre dıştan anlaşılacak şekillerde sağlam olarak paketlemeniz gereklidir. Aynı zamanda ise kendiniz paketleme işlemlerini yapacaksanız mutlaka bir alet çantası edinmeli, taşındığınız evde de yerleşme işlemleri için de kurtarıcınız olarak araçları alet çantanızda bulundurmalısınız.