Online Terapi ve Psikolojik Danışmanlık

Online Terapi ve Psikolojik Danışmanlık

Online terapi uzaktan sağlık hizmeti veren bir platformdur. Alanında uzman terapistlerin bir araya geldiği bir sistemdir. Farklı uygulamalar üzerinden bu terapiyi online almak mümkün. Kliniğe gitmeye gerek kalmadan bulunduğunuz yerde bağlanarak görüşme yapılır. Çeşitli sebeplerden dolayı kliniğe gidemeyen kişiler için oldukça faydalı bir alan yaratılmıştır. Bu terapinin hastalar için olumlu yanları oldukça fazladır. Hastalara rahat hissettikleri ortamlardan görüşmelerini gerçekleştirirken durumlarını daha iyi ifade edebiliyor bu da tedavi sürecini olumlu etkiliyor. Uzaktan yapılan bu seanslar ruh hastalıkları için oldukça uygundur. Depresyon, panik atak, anksiyete bozuklukları, iletişim problemleri, konuşma bozuklukları ve bunlara benzer rahatsızlıklar için uzaktan alınabilecek bir terapidir. Bu rahatsızlıklar fiziksel müdahale gerektirmediği için uzaktan kontrol edilmesi tedavi sürecini etkilemez. Tedavi olduğu gibi devam eder.

Online Terapi

Terapi almak için randevu alarak bulunduğunuz yerden görüşmeye katılabilirsiniz. Bu görüşmeler yüz yüze yapılan görüşmelerden farklı değildir. Bu nedenle etik kurallara özen gösterilerek alınmalıdır. Görüşmeler kayıt altına alınmaz, alınması durumu kişisel haklara karşıdır. Görüşme sırasında yalnız ve sessiz ortamda bulunmaz yeterli olacaktır. Klinikte sağlanan huzurun görüşme sırasında online platformda da olması önemlidir. Online platformda alacağınız bu hizmet ile istediğiniz terapistten destek alabilir, terapist hakkında bilgi edinebilirsiniz. Terapi boyunca yüz yüze gerçekleştirilen tedaviler gibi hastanın sorunları konuşulur ve çözülmeye çalışılır.

Online Terapi Fiyatları

Online tedaviyi hangi platformdan aldığınız önemlidir. Güvenilir platformlarda bu desteği almaya özen gösterin. Ücretler genellikle teşhis süresi, alınacak seanslar ve terapi saatine göre değişiklik göstermektedir. Terapi uzaktan olduğundan sadece aldığınız terapist hizmetinin ücretini ödersiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.