Sizin için Hangi Yatırım Fonu Uygun?

Sizin için Hangi Yatırım Fonu Uygun?

Emeklilik yatırım fonu, emeklilik için ödediğiniz katkı paylarının işletilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla emeklilik şirketi tarafından düzenlenen yatırım fonudur. Emeklilik yatırım fonları size türüne ve içerdiği yatırım araçlarına göre getiri sağlar. Ayrıca emeklilik sistemi tarafından faizli ve faizsiz fon seçenekleri de sunulmaktadır. Amaç ve stratejinize göre farklı yatırım fonu çeşitliliğinden yararlanabilirsiniz. Fiba emeklilik ise bu konuda size destek olmak amacıyla yaş ve emeklilik sürecinize göre farklı fikir ve seçenekler sunmaktadır. Fon seçimi yaparken dikkate almanız gereken en önemli nokta uzmanlarımızın size önerdiği yatırım stratejilerinin yatırım tercihlerinize ne derecede uyumlu olduğunun tespit edilmesine bağlıdır. Yatırım fonlarınızı bu menyalde seçebilirsiniz. Yatırım fonları ile ilgili detayları internet sayfalarından görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Bir Yatırım Fonu Seçeceksiniz?

Fon seçimi için şirketlerin web sitelerinde bulunan yatırım fonlarını, fiyat ve getiri bilgilerini incelemenizi öneririz. Dilerseniz Katkı Payların Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standart fona da yatırım yapabilirsiniz.

Fon Seçimi ve Hukuki Sorumluluklar

Fon seçerken değişiklikleri göz önünde bulundurmalı ve değişiklik talebinde doğru seçimi yaparak riskleri gözetmeniz gerekir. Fiba emeklilik sizlere yaş ve emekliliğinize kalan süreye göre fon önerisinde bulunmaktadır. Dilerseniz Risk Getiri Anketi sayesinde risk seviyenizi belirleyerek fon seçimi yapabilirsiniz. Fon dağılımı değişikliği talepleri bireysel karalarınıza bağlıdır. Emeklilik yatırım fonları getirileri ile ilgili şirketler, size herhangi bir yazılı garanti veremez.