Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Evlerimizde mevcut olan ancak hiç kullanmadığımız eşyalara yapacağımız ufak dokunuşlar ile güzel ve kullanışlı dekoratif eşyalara dönüşümlerini sağlayabiliriz. Ev dekorasyonu için pratik bilgiler öğrenip uyguladığınızda evdeki dağınıklığın ne kadar da basit toparlanabildiğini görünce şaşıracaksınız. Örneğin; Kış mevsimlerinde neredeyse hiç kullanmadığımız ve buzlukta boş yer kaplayan buz kalıplarını çekmece içlerine alıp takı ve tokalarımızı bölmelerine koyabiliriz. Böylece kaybolan ya da karışan takı sorununu kolayca ortadan kaldırmış oluruz. Benzer şekilde atmaya kıyamadığımız renkli kumaşlardan cep askıları dikip dolap kapaklarına asarak evimizdeki ufak eşyaların ceplerde muhafazasını sağlar ve aradığımızda çok çabuk ulaşabiliriz. Mutfak dolaplarının kapaklarına bu askılardan asıp içerisine temizlik ile ilgili tüm ilaç ya da sprey kutularını ceplerine yerleştirebiliriz. Bu yöntem evde bebeği olan bayanlar için çok ideal ve kullanışlıdır. Bu askıları çeşitli renk ve desenlerde yaparak evinizin dekoruna katkıda bulunabilirsiniz.

Duvarlara Harika Raflar

Giyinmeyi seven ve fazlaca kıyafet, ayakkabı ve çantası olan bayanlar odanızı büyük dolaplar ile kaplamak yerine odanızın bir duvarına, duvar rafları ve askılar monte ederek hem şık bir mağaza görüntüsü elde edersiniz hem de odanız daha ferah olur. Banyonuzda tırnak makası, cımbız gibi temiz kalması gereken ve çocuklarınızın dokunmasını istemediğiniz metal eşyalarınızı tutturmak için duvara mıknatıs monte edip bu tür eşyalarınızı üzerine bırakabilirsiniz. Hem çocuklar ulaşamamış olur hem de temiz kalırlar. Ev dekorasyonu için pratik bilgiler aynı zamanda hayatı kolaylaştırmak için üretilmiş fikirlerdir.

Kavanozları Konuşturun

Evinizdeki fazla cam kavanozların kapaklarına farklı desen ve renklerde kumaşlar bağlayıp üzerine renkli kalem ya da boya ile içerisinde ne olduğunu yazabilirsiniz. Bu tür kavanozlar mutfağınıza ayrı bir canlılık verecektir. Kullanmadığınız yoğurt ya da dondurma kaplarını da farklı renklere boyayarak saklama kapları elde edebilirsiniz. Birçoğumuzun sadece vitrin içini bekleyen şarap bardakları harika birer şamdan olarak evimizinde koruna ayrı bir hava katabilir. Bardakları ters çevirip altta kalacak kısma minik biblolar ve beyaz kum koyabilirsiniz. Böylece hem bir kar küresine hem de şamdana aynı anda sahip olabilirisiniz. Ayrıca bu dekoratif ürün ile çok şık ve zengin bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Tabakları Unutmayın

Evde fazlasıyla tabağınız var ise bir kısmını renklendirip çeşitli desenler yaparak yemek masanızın hemen arkasındaki duvara asabilir muhteşem bir duvar dekorasyonu ile keyifli yemekler yiyebilirisiniz. Tabakların arka kısımlarına silikon yardımı ile yapacağınız ek parçaları çiviye asarak montesini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmadığınız düğme boncuk ne varsa çeşitli renk ve boyutlarda olması fark etmez güzel bahçe aydınlatmaları ya da çocuklarınızın odasına avizeler yapabilir siniz. Aynı zamanda mutfağınızdaki fazla çatal kaşıklar harika melodilere sahip rüzgâr zilleri olarak evinize fantastik bir görünüm kazandıracaktır. Ev dekorasyonu için pratik bilgileriniz mevcut ise en kısa zamanda uygulayıp değişikliklerin tadını çıkarmalısınız.